Vinařství Annovino Lednice

ANNOVINO VINAŘSTVÍ LEDNICE s.r.o.

Celoročně otevřené rodinné vinařství zve k prohlídkám, ochutnávkám a piknikům. Vinařství zpracovává hrozny z unikátního terroir s vápencovým podložím prehistorických moří. Vína jsou šťavnatá, ovocitá a s příjemnou mineralitou, oceňovaná na četných soutěžích.

Součástí vinařství Annovino je Valtické Podzemí unikátní labyrint historických vinných sklepů. Vinařství nabízí také odrůdové chlazené burčáky a specialitu Višňák (burčák z višní).

Rodinné vinařství Sobota & Žďárský

Vinařství ANNOVINO vlastní rodiny Jindřicha Soboty a Romana Žďárského. Oba spolu působí v oboru už od roku 1990. V 90. letech se specializovali především na výrobu sektů a jsou i autory prvních „dětských sektů” na světě — Rychlých špuntů.

Posledních 15 let se soustředí nejen na typická vína z Lednicko-valtického areálu, ale také na záchranu vinařské historie — od obnovy Valtického Podzemí až po výrobu originálního nábytku ze starých vinných sudů.

 

Historie

Nejsme jen klasickým rodinným vinařstvím navazujícím s úctou na odkaz našich předků a vizionářského rodu Lichtenštejnů. Jsme významnými vinařskými inovátory.

Naše vinice najdete v lokalitách, kde se kdysi rozlévalo třetihorní moře, na dohled hladinám zdejších rybníků a tak blízko slunci, jak jen to jde. 

Vinohrady šetrně obhospodařujeme a hrozny zpracováváme nejmodernějšími technologiemi.

Naší výkladní skříní je odrůda Rulandské šedé, velkou radost nám dělají také odrůdy Hibernal, Ryzlink vlašský, Tramín, Pálava, Rulandské modré a Veltlín zelený.

Oblíbili jste si i klarety, přírodně sladké výběry až po výběry z bobulí a cibéb. Ochutnejte naše jedinečné Lednické Višňové nebo Honey’s, tedy Medové. Tato patentovaná kombinace vína, ovoce a medu se už zabydlela i v zahraničí. Kvůli kvasným nápojům (višňáku a burčáku) jsme dokonce vynalezli Burčákomaty  unikátní zařízení které je uchovává v prvotřídní kvalitě.