Otevíráme archivy!

Archivní vína ZDARMA*

Přijeďte si vybrat do Otevřeného vinařství Lednice nebo do Valtického podzemí.

Vážení milovníci vína,
uvolnili jsme pro vás archivní vína uschovaná ve Valtickém Podzemí.

Jsou to vína, která jsme postupně ukládali do vhodných podmínek sklepů, ať jsou to již vína naší produkce, nebo vína od jiných vinařů či vína, která jsme potkali na našich cestách vinařským světem. Vybírali jsme vína zajímavá pro delší zrání, ale zkusili jsme „zaarchivovat“ například i mladá vína. Jsou to vína s různým osobitým charakterem.

Nyní nastal čas se o tato vína s Vámi podělit. Přistupujte k nim prosím tak, že jsou důležití svědkové časů minulých. Vzpomeňte si, co jste dělali v roce, kdy rostly a sklízely se hrozny na tato vína. Přistupujte k nim proto s určitou pietou. Těmto vínům prospívá, když je otevřete a dekantujete! Čili provzdušníte tak, aby se tato vína mohly po otevření nadechnout a otevřít svoje kouzlo.

Archivní vína nemusí chutnat úplně každému. Přeci jen to může být někdy velký rozdíl mezi mladými a svěžími víny, která jsou v současnosti trendy. Ale i tak je, prosím, nezatracujte. Jsou důležitými svědky naší minulosti a nás samých.

Na zdraví přátelé!

P.S. I víno má svůj život stejně tak jako lidé. Na začátku své pouti jsou to vína svěží, hravá a dovádivá, která časem zrají do krásy a moudrosti. Někdy se může stát, že otevřeme láhev vína, které vám nemusí příliš chutnat nebo již dokonce podstatně změnilo své vlastnost. A jak se říká, už je v posmrtném čase. Nezlobte se, prosím, na toto víno či na nás, vzdejte mu hold. A my vám rádi věnujeme další láhev jiného archivního vína.

Vaši sklepiéři vinařství Annovino Lednice a Valtického Podzemí

* Archivní víno dle vlastního výběru, možno vybrat jakoukoli z označených archivních lahví, které budou aktuálně k dispozici na dané provozovně. Lahev získáte výměnou za kupón z visačky a účtenku z nákupu vína.